İstedi kabul görmedi “reddettim” diye yazdı: Günay’a yakışmadı…

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için teklif aldığını ancak bu teklifi reddettiğini açıkladı. Sosyal medya platformu X üzerinden açıklama yapan Günay, bağımsız aday olacağını söyledi.

Odatv’nin ulaştığı bilgilere göre CHP’den Ertuğrul Günay’a bir adaylık teklifi gitmedi. Hatta Günay, CHP Genel Merkezi’ne Ordu’dan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istediğini bildirdi. Kulislere göre Günay’ın isteğini Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iletti. Ancak Günay’ın adaylığı CHP tarafından kabul edilmedi.

Günay adaylığın kendisine önerildiğini iddia ederek “Bu öneri, geçen bahar ülkemizin ‘tarafsız – bağımsız bir ortak isme’ ihtiyacı varken gelseydi, sanırım daha anlamlı olurdu” diye konuştu. Günay’ın sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Geçen hafta CHP Ordu İl Başkanı, milletvekilleri ve sayın Genel Başkan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öneride bulunmak nezaketi gösterdiler. Ardından birçok hemşehrim de bu öneriyi paylaştı. Bir ay kadar önce Ordu’da Saadet Partisi İl Başkanı meslektaşım da bir heyetle ziyaretime gelmiş, ‘ortak adaylık’ konusunda düşüncemi sorma nezaketi göstermişti. Tümüne teşekkür ederim. Ben, 10 yıldır, -yanlışlara itiraz etmenin bedeli olarak- yine bağımsızım. Hiçbir partiyle ilgim yok; buna karşılık hemen her çevreden, partiden dostlarım, arkadaşlarım var. Bu öneri, geçen bahar ülkemizin ‘tarafsız – bağımsız bir ortak isme’ ihtiyacı varken gelseydi, sanırım daha anlamlı olurdu. Şimdi bu saatte, bir parti kalıbına girebileceğimi, ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin sınırlarına sığabileceğini sanmıyorum. Yine de, iyi niyetle bu öneriyi dile getiren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Millete gerçekten hizmet aşkıyla yola çıkan tüm adaylara başarılar dilerim. Ülkemizde adaletin ve huzurun egemen olduğunu -daha çok gecikmeden- görmek umuduyla sevgilerimi, saygılarımı sunarım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x