Polat Çifti ve komşu gerilimi: 8 ve 11 yıla kadar hapisleri istendi

Dilan ve Engin Polat çifti, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutukluluklarına e, komşularıyla yaşadıkları kavga nedeniyle de bir soruşturma geçirdi. Dilan için 8, Engin için 11 yıl hapis cezası talep ediliyor.

Çekmeköy’deki lüks sitede, park yeri kavgası yüzünden komşularıyla davalık olan Dilan ve Engin Polat çifti, yine gündemde. Polat Ailesi’nin villasına yakın bir noktada yaşayan M.A., Polatların misafirlerinin araçlarının geçiş güzergahına park edilmesi sebebiyle kendi aracını sokakta bırakmak zorunda kaldı.

Ölüm tehditleri

Engin ve Dilan Polat’ın evinde düzenlenen partide misafir olan Songül S.’nin bebeği aniden ateşlendi. Bebeği acilen doktora götürmek isteyen misafirler, M.A. isimli komşunun park ettiği araç nedeniyle site içerisinden çıkış yapamadı. Songül S., durumu çözmek için M.A.’nın evine giderek, aracını kaldırmasını istedi.

Aracın yerinden kaldırılmamasıyla, Engin Polat olaya müdahil oldu. Gece saatlerinde, komşu kadının itirazlarına rağmen evine girdi ve yüksek sesle sorular sorduktan sonra hızla ayrıldı. Bu esnada, M.A. ile Dilan Polat yolda karşılaştı ve tartışma fiziksel bir mücadeleye dönüştü; Dilan Polat, komşusuna saldırıda bulundu. Gördüğü manzara karşısında Engin Polat da müdahale ederek komşularını darp etti ve tehditlerle durumu daha da ağırlaştırdı.

Savcılık, İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden alınan raporla M.A.’nın maruz kaldığı yaralanmanın hafif nitelikte olduğunu tespit etti. Polat ailesinden Sıla Doğu üzerinde yürütülen soruşturma sonucunda ise takipsizlik kararı çıktı. Dilan Polat’a “hakaret”, “yaralama” ve “birden fazla kişiyle tehdit” suçlarından toplamda 8 yıl 4 ay hapis cezası talep edilirken, Engin Polat’a aynı suçların yanı sıra “konut dokunulmazlığını ihlal” suçu da eklenerek 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianame mahkemeye sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x