Senaryo Aynı: Haklarında Soruşturma Başladığı İddia Edilen Tayyar ve Özlem Öz’ün Eski Videoları Ortaya Çıktı

Dilan Polat ve Engin Polat çifti hakkında ‘kara para aklamak’ ve ‘vergi kaçırmak’ gibi suçlardan soruşturma başlatılmıştı hatırlarsanız. Avukat Feyza Altun’un parmak bastığı pek çok nokta didik didik edilmişti. Polat çiftinden sonra Özlem Öz ve Tayyar Öz çiftinin incelenmesi gerektiğini söylemesinin ardından, kullanıcılar fenomenin eski videolarını gün yüzüne çıkardı. Polat ailesinin soruşturulmaya başladığını duyuran bir Twitter hesabı, Öz ailesi için de aynı sürecin başladığını iddia etti.

Sosyal medyanın en dikkat çeken isimlerinden avukat Feyza Altun, Dilan-Engin Polat çiftinin soruşturmasının ardından Özlem Altınok Öz ve Tayyar Öz çiftine dikkat çekip “Bu ikisine de bakmamız lazım arkadaşlar.” demişti.

Sosyal medyada ‘ozlemlinaoz’ kullanıcı adına sahip Özlem Altınok Öz’ün 2.5 milyon takipçisi bulunuyor. Aynı zamanda birbirinden farklı yan hesaplarında çekilişler düzenliyor. Kendisi, kızının videoları ve komik aile videoları ile fenomen olmuştu.

Tıpkı Dilan Polat gibi lüks ve şaşalı hayatıyla ön plana çıkmaya başlayan ve pek çok takipçisi tarafından “Dilan Polat’ı taklit ediyorsun” yorumları almaya başlayan Özlem Altınok Öz, kendine ait bir güzellik salonuna ve bir e-ticaret sitesinde dükkana sahip.

Aynı şekilde eşi Tayyar Öz’ün de kendine ait bir kliniği olduğu, burada sülük tedavisi, hacamat, dolgu ve botoks gibi birbirinden farklı işlemler uyguladığı biliniyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde bu durumla ilgili de enteresan bilgiler ortaya çıkmıştı.

Tıpkı Polat çifti gibi incelenmeye başlayan Öz ailesinin, yaptığı çekilişler hatta çekiliş için açtıkları yan hesaplar bile kullanıcılar tarafından yakın markaja alındı.

Son yıllarda çıkan bir yasa gereği 154 TL’yi aşkın her çekilişin, Milli Piyango İdaresi’ne bağlı olarak vergiye tabii tutulduğunu söyleyen Feyza Altun, Özlem Öz’ün yaptığı çekilişlerin arka planının da incelenmesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda pek çok takipçisi, bu çekilişlerin Özlem Öz’ün kendi hesaplarına çıktığını ve kazanan farklı hesaplara da ürün göndermediğini söyledi.

Hatırlarsanız Feyza Altun yaptığı araştırmaları Twitter hesabı üzerinden paylaşmış, Özlem ve Tayyat Öz’ün kozmetik satışı yaptıkları firmalarını 2021’de kurduklarını söylemişti.

Daha sonra ödemiş oldukları vergilerden, bindikleri arabanın fiyatına kadar pek çok detaya dikkat çekmişti. Bu durumların üstüne Tayyar Öz’ün kliniğinin aslında bir apartman dairesi olduğu ortaya çıkmıştı.

Sosyal medyada Öz ailesine dair farklı detaylar günbegün ortaya çıkmaya devam ederken, avukat Feyza Altun dün yaptığı paylaşımda Özlem Öz’ün Instagram hesabını temizlemeye başladığını açıkladı.

Söylenenlere göre Özlem Öz, kendisi hakkında paylaşımlar yapılmaya başlanalı beri 25’e yakın paylaşımını kaldırdı ve ürün tanıtımlarını azalttı.

Ardından 2021 tarihine dikkat kesilen sosyal medya kullanıcıları, Özlem Öz’ün eski videolarını incelemeye başladı ve o dönem gittiği marketleri karşılaştırdı.

Herkesin bildiği hesaplı bir zincir markette çektiği videosu böylece yeniden gündeme geldi. 2021 yılına ait videoyu görenler, ‘Nereden nereye…’ dedi.

Özlem Öz bu videoyu 2021 yılında 30 Mart tarihinde “Arkadaşlar biliyorsunuz ki Tayyar bey pinti değil aşırı tutumlu pinti diyen olursa kırılırım” yazarak paylaşmıştı.

Daha sonrasında aynı konseptte çektiği farklı bir video görüldü ve iki paylaşım arasında 1 yıl vardı. Burada marketin değişmiş olması dikkat çekti.

Videoyu gören kullanıcılar ‘Bu 2021’de ne vardı acaba? Herkes birden zengin olmaya başladı!’ yorumlarında bulundu.

Bu da 10 Mart 2022’de paylaşmış olduğu aynı konsept videosu:

Bir diğer yandan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında soruşturma açılacağını söyleyen anonim bir hesabın, aynı paylaşımı Özlem Öz ve Tayyar Öz için de yapması dikkat çekti.

Sizce neler olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x